Bültenimize abone olarak, iyihaberler.net'te yer alan iyi haberlerin e-posta ile size gelmesini sağlayabilirsiniz. Bültenimiz Google'ın bir servisi olan FeedBurner ile dağıtılmaktadır. Google hesabınızı kullanarak dilediğiniz zaman güvenle abonelikten ayrılabilirsiniz.

Bültenimize katılın

Anasayfa » Manşet Haberler » Mehmet Akif Ersoy`un Hayatı `Korkma` dizisinde

Mehmet Akif Ersoy`un Hayatı `Korkma` dizisinde

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy hakkında bilinmeyenler “Korkma”da. Korkma, Bu akşam TRT 1’de.

Bir inanmış adam portresi. İstiklal Marşı`nın şairi Mehmet Akif Ersoy`un mücadele, fedakârlık ve hüzün dolu hayatının hikâyesi… Başrolünü Orhan Kılıç`ın oynadığı, senaryosunu Uğur Uzunok`un yazdığı drama-belgesel Korkma’nın yönetmenliğini Tunç Davut, yapımcılığı ise Ahmet Yenilmez üstleniyor.

Mehmet Akif`in dostları, Kuşçubaşı Eşref, Mithat Cemal Kuntay, Ali Şükrü Bey, Eşref Edip ve Emin Ersoy, hikâyenin anlatıcıları. Hayatının son dönemlerini yalnızlık içerisinde geçiren Mehmet Akif`e dostlarının vefa örneği.

Dizi Mehmet Akif`in Berlin`e neden gittiği, Necid çöllerinde neler yaptığı, Çanakkale Şehitlerine şiirini nasıl yazdığına dair sağlam cevaplar veriyor. En sevdiği dostunun öldürülmesi, Mısır`a gidişi, vatan hasretiyle yanıp tutuşuşu bu belgesel-dramada anlatılıyor. Cenazesinde devlet erkânından kimsenin olmamasına bir gönderme olarak bu proje Mehmet Akif`e bir saygı duruşu. Mehmet Akif Ersoy hakkında bilinmeyenler “Korkma”da.

Korkma, TRT 1’de 22.35`de izleyicisi ile buluşacak.

İstanbul Ajansı Haber Merkezi

Eklenme Tarihi: 1 Ağustos 2012 16:26

Bu iyi haberi herkesle paylaş

DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS

Bu iyi habere facebook profilin ile yorum yaz


Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /home/iyihaber/public_html/wp-content/plugins/add-link-to-facebook/add-link-to-facebook-int.php on line 1895

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


− dört = 4

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Benzer iyi haberler